Sizin için doğru kurutma makinesi hangisi?

Doğru kurutma makinesini seçmek için alışverişe çıkmadan önce şu sorunun yanıtlanması şarttır: İhtiyaçlarınıza cevap veren ve fiziksel koşullarınıza uygun olan model hangisi?

Kurutma makineleri ısı pompalı, yoğunlaştırmalı ve atık havalı olarak üç gruba ayrılır. Aşağıda her bir kurutma makinesi türüne dair bilgiler bulabilirsiniz.


Isı pompalı kurutma makineleri

596x335_MCSA00596567_A2_WT48Y731 (1)Isı pompalı kurutma makineleri enerji tasarrufu konusunda çok başarılıdır; sıcak atık hava enerjisinin çoğunu bir sonraki kurutma adımı için kullanır. Bu da hemen hemen hiç ısı kaybı olmaması anlamına gelir. Bir ısı pompalı kurutma makinesi şu şekilde çalışır: Sıcak hava tambur içerisinde ve böylelikle ıslak çamaşırlar içerisinde dolaşır. Hava çamaşırın içindeki nemi alır ve ısı pompasına geri gönderir. Burada sıcak hava soğutma sıvısı kullanarak soğutulur. Bu sayede hemen hemen hiç enerji kaybı olmaz. Isı, soğutulmuş havayı ısıtmak için direkt olarak bir kez daha kullanılır. Sıcak hava çamaşırlara aktarılarak, kurutma programı tamamlanır. Yoğunlaştırılmış su kurutma makinesinin kondansatör kabında veya – su boşaltma takımı içeren modeller için – bir hortum yoluyla direkt olarak atık suda toplanır. Isı pompalı kurutma makineleri iQ800, iQ700, iQ500 ve iQ300 serilerinde bulunabilir.


Yoğunlaştırmalı kurutma makineleri

596x335_WT46B280Yoğunlaştırmalı kurutma makineleri bir elektrik çıkışı bulunan her yere kurulabilir. Bunun nedeni yoğunlaştırmalı kurutma makinelerinin, havalandırmalı kurutma makineleri gibi atık hava borusuna ihtiyaç duymamalarıdır. Hava, bu kurutma makinesi için bir kapalı devre oluşturur. Başlangıçta soğuk hava ısıtılır ve çamaşırlardaki nemi alır. Yoğunlaştırıcıda, nem, sıcak hava tekrar soğutularak, nem giderilir. Çıkan su, kurutma makinesinin kondansatör kabında toplanır. Soğutulmuş kuru hava tekrar ısıtılmıştır ve devreyi kapatır. Su boşaltma takımı içeren modellerde yoğunlaştırılmış su bir hortum yoluyla direkt olarak atık suya boşaltılır. Yoğunlaştırmalı kurutma makineleri iQ500, iQ300 ve iQ100 serilerinde bulunabilir.


Verimlilik

596x335_hohlkehle_wama_multi_ret_neuSiemens kurutma makineleri, 9 kilograma kadar dolum kapasitesine sahiptir ve enerji tasarrufu konusunda hassastır. Ayrıca tüm ürünler akıllı autoDry teknolojisi ile donatılmıştır. Bu da sensörlerin devamlı olarak çamaşırın nemini ve tamburdaki sıcaklığı ölçümleyeceği anlamına gelir. Çamaşırlar, ayarlarınızda seçtiğiniz ütüleme nemi veya dolaba konulacak kadar bir kuruluk derecesine ulaştığında, tanımladığınız çalışma süresi dolmamış olsa bile, kurutma makinesi durur. Bu yolla makine fazla enerji kullanmaz ve aynı zamanda çamaşırlarınızın çekmesini önler. Bir kurutma makinesinin enerji tüketimi aynı zamanda filtrenin ve yoğunlaştırıcının düzenli temizlenmesine bağlıdır. Siemens yoğunlaştırıcı için sizi emek sarf etmekten koruyan ideal çözüme sahiptir: Sensör kumandalı otomatik kendi kendini temizleme. Bu özellik, her kurutmada yoğunlaştırıcıyı otomatik olarak birkaç sefer temizler. Sonuç, ürünün hizmet ömrü boyunca, tüylenmeyen ve enerji tüketimini sürekli düşük tutan bir yoğunlaştırıcıdır.


Programlar

596x335_C7367_WT48Y700_persp_Styling_offen_VHB_stoneKusursuz sonuçlar için sıra dışı programlar

Siemens kurutma makineleri tüm kurutma işlemini, sensörler yoluyla belirlediği, çamaşırlarınızın gereksinimlerine göre yapar.

Siemens’in sıra dışı programları arasından seçilen birkaç tanesini tanıyalım:


Gömlekler/İş

  • Gömlekleriniz kurutulur, silkelenir ve ardından düzleştirilir.
  • Bu, ütüleme için harcanacak zahmeti azaltır, değerli zamanınızdan tasarruf etmenizi sağlar.
  • Bu programa sahip olmayan diğer kurutma makinelerinde olduğu gibi, gömleği sıkmadan askıya asarak kurutma gerekmez.

super40

596x335_WM16Y840_jeans

  • Zamandan tasarruf: Raf kuruluğunda çamaşırlar, sadece 40 dakikada hazır.
  • Optimize edilmiş sıcaklıklar ve uygun soğutma aşaması sayesinde hassas işlem.
  • Sık ama az çamaşır kurutanlar için idealdir.

 

 

 

 

 


Outdoor

596x335_D2263_WT46W260_von_oben

  • Tekstil ürünleri için özel, sensör kontrollü işlem.
  • İşlevsel tekstil ürünlerinin yapıştırılmış dikiş yerleri ısıya duyarlı olduğundan özellikle yumuşak ve hassas kurutma.

 

 

 

 

 


Aksesuarlar

596x335_D9745_Trockner_Pullover_blauSiemens yüksek kaliteli özel aksesuarları sayesinde çamaşırlarınızı kuruturken size daha fazla konfor sağlar. Bazı kurutma makinesi modellerinde kullanılabilen yünlü/ayakkabı sepeti bu aksesuarlara örnektir. Yün veya kaşmir çamaşırları hassas bir şekilde, tekstil ürünlerini keçeleştirmeden veya çektirmeden kurutabilirsiniz. Sepet, kurutma makinesi içerisine yatay olarak sabitlenebilir ve kurutma işlemi süresince dönmez. Bu da sıcak havanın tekstili hareket ettirmeksizin eşit miktarda dağıtılmasına olanak sağlar. Yünlü/ayakkabı sepeti ayrıca jimnastik ayakkabılarını kurutmaya da çok uygundur.

Bursa Siemens Servisi – Kurutma Makinesi İpuçları ve Bilgiler