Siemens klimalarla derin bir nefes alın

Siemens klimalar size stresten ve yoğun şehir hayatından arınmış bir havayı solumanın mutluluğunu sunar.

Dışarıda mevsim ne olursa olsun Siemens klima evinizdeki havayı daima temiz, canlı ve taze; ortam ısısınıysa tam istediğiniz düzeyde tutar. Üstün teknolojisi sayesinde son derece sessiz ve güvenli bir biçimde çalışır. Sağladığı rahat, huzurlu, sağlıklı ve konforlu yaşama ortamıyla yuvanızda size özel, farklı bir mevsim oluşturur.

Standby teknolojisi…

klima_standbyHayatınızı kolaylaştırırken geleceğinizi de koruyan her iyi fikir gibi, “1 W Standby“ teknolojisi tüm klima modellerimizin temel özellikleri arasında yerini aldı.

Tüm elektrikli ev aletleri kullanım dışı olduklarında dahi fişleri prizden çekilmediği sürece elektrik tüketmeye devam ederler. Yılda ortalama 2.142saat (90 gün) fişte bırakıldığı tahmin edilen elektrikli aletlerin boşa harcadığı bu enerjiyle 1 çamaşır makinesi 4 gün aralıksız çalıştırılabilir ya da bir lamba 14 gün aralıksız yakılabilir.

Tüm Siemens klimalarda kullanımınıza sunulan yeni açma-kapama teknolojisiyle klima standby konumundayken otomatikman enerji tasarruf moduna geçilir ve normalde 4-5 Watt olan harcama 1 Watt’a indirilerek %80 enerji tasarrufu sağlar.

Klimaların enerji verimliliği standartları değişiyor!

436x756_klima_AB_enerji_etiketiTürkiye iklim haritası, etiketlerde yer almaya başlıyor. Yeni verimlilik katsayıları oluşturulurken Türkiye genelinde Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne ait 374 istasyonda ölçülen saatlik dış atmosfer sıcaklığı göz önüne alınarak veritabanı hazırlanmıştır. Gerçekçi bir zaman periyodu olması için son 20 yıllık verilerden yararlanılmıştır.

Avrupa’da, ısıtma amacıyla kullanılması için 31/2002/EC direktifine dayanarak 3 ayrı ilkim bölgesi belirlenmiştir. Yapılan hesaplamalarda şehir istasyonlarına ait özellikler, aylık ortalama sıcaklık değerleri, aylık maksimum ve minimum sıcaklık ortalama değerleri alınmıştır.

Türkiye iklim haritası, etiketlerde yer almaya başlıyor.

Yeni verimlilik katsayıları, mevcut soğutma/ısıtma verimlilik katsayılarının başına “sezonsal” kelimesinin ilk harfinin eklenmesiyle SEER & SCOP oluyor.

Sezonsal Performans Katsayıları SEER & SCOP, Türkiye için üç farklı iklim bölgesiyle değerlendirilecek, her klimanın üç farklı bölge için enerji performans katsayıları belirlenecektir. Tüketiciler klima alırken bulundukları bölgenin iklim şartlarına uygun özellikteki klimaları tercih ettikleri zaman maksimum verim ve minimum enerji tüketimi elde edeceklerdir.

Bursa Siemens Klima Servisi